Strony związane z hasłem 'falowniki':

« poprzednia strona · 2
  • Sklep falowniki Lenze »

    Do przetwarzania napięcia układu trójfazowego można posłużyć się trzema jednakowymi transformatorami jednofazowymi, w których obydwa uzwojenia jednej fazy nawinięte są na jedną kolumnę. Taki sam efekt, lecz przy mniejszych nakładach inwestycyjnych, prostszej konstrukcji i mniejszej masie urządzenia uzyskuje się budując transformator trójfazowy. Różnica polega jedynie na tym, że transformatory trójfazowe mają sześć uzwojeń (po dwa uzwojenia na każdą fazę) i inny kształt rdzenia. Dlatego autotransformatory stosuje się w elektroenergetyce do sprzęgania ze sobą sieci o mało różniących się napięciach lub wtedy, gdy ich koszty wraz z kosztami odpowiednich zabezpieczeń są niższe od kosztów odpowiednich transformatorów zwykłych. W przemyśle wykorzystuje się je do rozruchu niektórych silników. Poza tym znajdują one zastosowanie w laboratoriach, w stacjach prób i do innych specjalnych celów. Na pokrywie kadzi znajdują się również izolatory służące do wyprowadzenia na zewnątrz obudowy transformatora końców uzwojeń.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Reduktory ślimakowe »

    Układy scalone wykonuje się często na podłożu półprzewodnikowym. Drogą dyfuzji domieszek na podłożu takim można uzyskać obszary typu n oraz typu p tworzące elementy półprzewodnikowe, tzn. tranzystory, diody itp. Wzajemne odizolowanie tak utworzonych elementów półprzewodnikowych uzyskuje się między innymi za pomocą spolaryzowania w kierunku zaporowym złącz p-n stanowiących diody półprzewodnikowe. Diody spolaryzowane w kierunku zaporowym mają bardzo dużą rezystancję, więc dobrze izolują. Układy scalone odznaczają się małymi wymiarami, a brak połączeń lutowanych, zwarta i niewrażliwa na wstrząsy konstrukcja tych układów powoduje, że charakteryzują się one dużą niezawodnością.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Serwis Lenze »

    Moc chwilowa oddawana przez źródło trójfazowe jest równa sumie mocy chwilowych oddawanych przez poszczególne fazy źródła. Również moc chwilowa pobierana przez odbiorniki układu trójfazowego jest sumą mocy chwilowych pobieranych przez elementy odbiorcze odbiorników trójfazowych lub odbiorniki jednofazowe przyłączone do poszczególnych faz.
    Transformatory to urządzenia elektryczne, w których energia elektryczna prądu przemiennego jednego napięcia (U1) jest transformowana na energię elektryczną innego napięcia (U2). Transformatory stosuje się zarówno do przetwarzania energii prądu jednofazowego, jak i trójfazowego. Stąd też rozróżnia się transformatory jednofazowe i trójfazowe. Z kolei transformatory trójfazowe i jednofazowe można podzielić na dwie zasadnicze grupy: transformatory energetyczne i transformatory specjalne.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falownik do regulacji »

    Równocześnie należy zapewnić miejsca pracy obywatelom młodych roczników wkraczających w życie. Koszt jednego miejsca pracy w przemyśle wynosi przy obecnej przeciętnej technice ok. 16 tys. dolarów (rok 1954 — 11 tys., rok 1945 — 6 tys. ). Koszt jednego miejsca pracy przy obecnie technicznie możliwej automatyzacji wynosi ok. 100 tys. dol. Przy dużym przyroście naturalnym środki jakie pozostaną na automatyzację mogą być bardzo skromne. Równocześnie należy sobie zdawać sprawę z tego, że jeśli się nie będzie automatyzowało produkcji, wydajność będzie wzrastała powoli, a więc i poziom życia nie będzie mógł być wysoki.
    Niezbędne jest zatem bardzo rozważne planowanie automatyzacji, tak aby posiadane środki szły na optymalne rozwiązania, nie dając się porwać modzie czy efekciarstwu. Wprowadzone automatyczne urządzenia powinny być w pełni wykorzystywane.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Motoreduktory motovario »

    Do głównych zalet silników indukcyjnych klatkowych można zaliczyć:
    — prostą konstrukcję (najprostszą spośród wszystkich rodzajów maszyn elektrycznych), a co zatem idzie niezawodne działanie i niski koszt produkcji oraz eksploatacji;
    — niewielką zmienność prędkości obrotowej przy zmianach obciążenia w dużym zakresie,
    — dużą przeciążalność;
    — prosty i łatwy do automatyzacji rozruch.
    Wadami silników klatkowych są:
    — duży prąd rozruchowy;
    — mały współczynnik mocy i mała sprawność przy małym obciążeniu;
    — duży wpływ wahań napięcia na moment obrotowy silnika;
    — trudna regulacja prędkości obrotowej.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Softstarty »

    Automatyzacja obróbki bardzo znacznie podwyższa również wymagania w zakresie jakości półwyrobów. Przy zakładaniu ręcznym półwyrobu do przyrządów mocujących robotnik może dokonywać korekt położenia, odpowiednio do zauważonych uchybień. Przy zakładaniu mechanicznym jest to niemożliwe, a więc dokładność wykonania pomiarów powinna być wyższa.
    Zmiany struktury i twardości mają zasadniczy wpływ na warunki pracy narzędzi, bardzo dotkliwie wpływają na jakość ich pracy i okres trwałości ostrza, powinno być zatem utrzymywane w możliwie wąskich granicach. Półwyroby powinny być możliwie jednorodne co do obrabialności. Podstawowe znaczenie ma ilość i charakter powstających wiórów. Zgodnie z ogólnymi zasadami, ale specjalnie ważnymi dla urządzeń zautomatyzowanych i naddatki powinny być możliwie małe, a konstrukcja narzędzi i i gatunek materiału powinny uniemożliwiać tworzenie się długich wiórów wstęgowych.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Serwis falowników Lenze »

    Zjawisko oddziaływania sił na przewód z prądem umieszczony w polu magnetycznym (zwanym dalej polem zewnętrznym) wytworzonym przez magnes trwały lub przez elektromagnes łatwo zrozumieć rozpatrując obraz pola magnetycznego powstałego w wyniku nałożenia się pola zewnętrznego i pola wytworzonego wokół przewodu przez prąd w nim płynący. Nad przewodem zwroty linii obu pól magnetycznych są zgodne, a więc wektory indukcji magnetycznej pola wypadkowego będą sumą wektorów indukcji obu pól składowych. Poniżej przewodu zwroty linii obu pól magnetycznych są przeciwne. Wektory indukcji magnetycznej tych pól będą się odejmowały.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Przekładnie ślimakowe »

    Oprócz awaryjnych stanów zwarcia, w praktyce występują również zwarcia transformatorów, które są wykonywane celowo. Mają one na celu wyznaczenie na drodze pomiarowej impedancji transformatora, strat mocy itp. Aby nie zniszczyć transformatora na skutek przepływu przez jego uzwojenia zbyt dużych prądów, zwarcia pomiarowe wykonuje się zasilając uzwojenie pierwotne napięciem obniżonym w stosunku do napięcia znamionowego tak, aby w uzwojeniu pierwotnym i wtórnym płynęły prądy znamionowe. Napięcie takie nazywa się napięciem zwarcia transformatora. Znając wartość napięcia zwarcia i prądu znamionowego uzwojenia pierwotnego transformatora można obliczyć jego impedancję zwarciową (jaką posiadałby on w czasie rzeczywistego zwarcia). Na tabliczkach oznaczeniowych (znamionowych) transformatorów i na ich kartach katalogowych napięcie zwarcia podaje się zazwyczaj w procentach napięcia znamionowego uzwojenia pierwotnego. Dla transformatorów mniejszej mocy wynosi ono kilka procent, a dla transformatorów większej mocy — kilkanaście procent.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Sklep tanie falowniki »

    Maszyny automatyczne pracują o wiele ciężej niż tradycyjne, a dla należytego ich wykorzystania pracuje się z reguły na dwie zmiany, przy czym wiele zakładów pracuje nawet 24 godziny na dobę przez 5 dni w tygodniu, a niektóre i 7 dni w tygodniu, tj. praca bez żadnych przerw. Według doświadczenia tych zakładów kłopotów jest mniej przy ciągłej pracy, co tłumaczy się tym, że najwięcej uszkodzeń powstaje przez zagrzewanie się zimnej obrabiarki i całego układu przy uruchamianiu oraz chłodnięciu po zaprzestaniu pracy itd. Zapewnienie dobrego wykorzystania obrabiarek automatycznych wymaga bardzo dobrej organizacji i wysokiego poziomu personelu konserwacji i remontu. Przed sprowadzeniem takich maszyn należy bardzo starannie przeszkolić pracowników i dopuścić do opieki nad urządzeniami automatycznej tylko tych, którzy przejdą odpowiedni egzamin. Pracownikom tym należy zapewnić odpowiednie wynagrodzenie.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Instrukcja do falownika »

    Wspólnym problemem p podstawowym znaczeniu dla wszystkich urządzeń automatycznych jest organizacja konserwacji i remontów. Jak już, wspomniano uprzednio, maszyny automatyczne, ze względu na swoją wysoką cenę, powinny być wykorzystywane w wyższym stopniu niż obrabiarki konwencjonalne. Według danych literatury zagranicznej obecne rozwiązania, tak konstrukcji obrabiarek jak układów sterujących, zapewniają dość dobrą pewność ruchu.
    Przy frezarkach np. przestoje spowodowane przez elektryczne układy sterujące lub mechanizmy obrabiarki wynosiły od 11, 6 do 14%. Stosunek czasów przestojów do całości funduszu czasu mieści się na ogół w granicach od 8 do 10%, z czego 5% przypada na części mechaniczne i hydraulikę. W pojedynczych przypadkach uzyskiwano udział czasu przestoju 5, 5% przy 3000 godzin pracy.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • FalownikiSklep LG, EURA, SANYU - Blog »

    Strona internetowa www. falownikisklep. pl to blog sklepu z falownikami EURA, LG, SIEMENS czy LENZE. Witryna zawiera wiele ciekawych i pomocnych informacji oraz wskazówek dotyczących montażu przemienników częstotliwości, które można wykorzystać w życiu codziennym oraz kalkulator oszczędności pozwalający na maksymalną obniżkę kosztów eksploatacji falowników. Co więcej zapewnia możliwość dyskutowania na forum i komentowania artykułów. Blog jest częścią sklepu internetowego www. sklepfalowniki. pl oferującego szeroki zakres asortymentu i dodatków do przemienników częstotliwości.

    Data dodania: 28 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Dobór falowników »

    Równocześnie, dla zmniejszenia strat spowodowanych postojami, występuje obecnie bardzo wyraźna tendencja dzielenia długich linii na odcinki krótsze i grupowania między nimi zapasów międzyoperacyjnych, a ewentualnie dublowania stanowisk roboczych w miejscach szczególnie narażonych na przerwy w pracy.
    Jednym z najważniejszych zagadnień związanych z projektowaniem, uruchamianiem i eksploatacją linii automatycznych jest zagadnienie dotyczące narzędzi; uzyskane wyniki zależą od konstrukcji narzędzi, parametrów obróbki oraz od charakterystyki obrabianych półwyrobów.
    Przy stosowaniu głowic i oprawek wielonarzędziowych należy zwracać uwagę na łatwy dostęp do narzędzi przy ich wymianie. Optymalne parametry można obliczyć stosując maszyny matematyczne.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Serwis porównawczy »

    Konieczne jest wprowadzanie takich maszyn przez technologa. Dotyczy to szczególnie obrabiarek programowanych. Powinny one w pierwszym okresie znajdować się całkowicie w dyspozycji głównego technologa, który powinien zapoznać z nimi odpowiednich swoich pracowników, opanować metody programowania i pracę maszyn, zebrać podstawowe. dane umożliwiające obliczenie efektów ekonomicznych, przeszkolić u siebie operatorów produkcji i pracowników głównego mechanika i dopiero w, tym stanie przekazać maszynę do warsztatu. W produkcji obrabiarki, programowane w miarę, możliwości powinny trafiać do jednego gniazda, tak aby miały zapewnioną właściwą opiekę i pracę.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
« poprzednia strona · 2