Strony związane z hasłem 'Dobór falowników Serwis falowników':

  • Sprzedaż falowników »

    Aby możliwe było wykorzystanie energii elektrycznej, czyli przetwarzanie jej na energię mechaniczną, cieplną lub promienistą, konieczne jest stworzenie obwodu elektrycznego składającego się co najmniej z trzech podstawowych elementów:
    — źródła — wytwarzającego różnicę potencjałów, czyli napięcie wymuszające przepływ prądu w obwodzie;
    — odbiornika przetwarzającego energię elektryczną na inne rodzaje energii wykorzystywanej przez człowieka;
    — przewodów tworzących drogę, po której płynie prąd przenoszący
    energię elektryczną ze źródła do odbiornika. Niezbędnym warunkiem przepływu prądu jest stworzenie mu drogi zamkniętej (tworzącej obwód zamknięty). Tak więc połączenie między źródłem a odbiornikiem powinno być wykonane dwoma przewodami, którymi prąd płynie ze źródła do odbiornika i z powrotem.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Serwis Omron »

    Wyższe wymagania stawiane pracownikom spowodują przedłużenie okresu szkolenia, realizowanie wykształcenia średniego dla wszystkich. Wzrost dochodu narodowego umożliwił obniżenie granicy wieku emerytalnego, a odpowiedni wzrost wydajności — stopniowe skrócenie czasu pracy. Ustrój socjalistyczny umożliwi rozwiązanie tych problemów, byłoby jednak wielkim błędem przypuszczać, że sam fakt, że żyjemy w tym ustroju automatycznie rozwiąże wszystkie problemy.
    Konieczne jest świadome działanie. W miarę jak rosną nowe moce, jakie stwarza technika, powinno postępować również u inżynierów, którzy tymi mocami dysponują, zrozumienie ogólnych praw rozwoju społeczeństwa, konsekwencji posunięć technicznych w życiu kraju i właściwej odpowiedzialności za te posunięcia.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Optidrive ODV-2 »

    Maszyny elektryczne — podobnie jak wszystkie urządzenia elektryczne:
    — powinny być eksploatowane zgodnie z instrukcją wytwórcy oraz starannie konserwowane. Konserwację i wszelkie remonty maszyn elektrycznych mogą wykonywać jedynie osoby odpowiednio przeszkolone i upoważnione. Osoby obsługujące maszyny powinny ograniczyć się do załączania i wyłączania maszyn oraz powinny: bacznie obserwować pracę tych urządzeń i zgłaszać do odpowiednich służb wszelkie zauważone uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy maszyny. Do najczęściej występujących nie-prawidłowości pracy tych maszyn należą:
    — widoczne drgania wału napędowego i stuki w maszynie;
    — nadmierne grzanie się maszyny;
    — iskrzenie w obwodach elektrycznych maszyny (np. iskrzenie przy zaciskach przyłączowych lub na komutatorze);
    — brak osłon części wirujących i części znajdujących się pod napięciem.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki L200 »

    Drugim czynnikiem są właściwe kwalifikacje pracowników i odpowiednio szybki dopływ nowych. Automatyzacja zwalnia pracowników, którzy dzisiaj obsługują maszyny. Znacznie mniej ludzi będzie potrzebnych do obsługi maszyn, znacznie więcej niż dzisiaj do ich konstruowania, produkowania i konserwacji. Konstrukcje urządzeń automatycznych są znacznie trudniejsze do opanowania. W urządzeniach czysto mechanicznych wystarczy spostrzegawczość i tzw. „smykałka" aby zrozumieć ich działanie, w elektrycznych, a zwłaszcza elektronowych, konieczna jest już dobra znajomość zasad, stąd nowoczesne rozwiązanie znacznie podwyższa wymagania stawiane personelowi użytkującemu te maszyny. Wiele urządzeń będzie wymagało od personelu nadzorującego ich pracę posiadania wiadomości odpowiadających dzisiejszemu technikowi, a niekiedy i inżynierowi.
    Bez spełnienia tego warunku nawet urządzenia zainstalowane nie będą mogły pracować. Przestoje i awarie mogą doprowadzić do tego, że wielkość produkcji zakładów po automatyzacji obniży się.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Sklep falowniki Lenze »

    Do przetwarzania napięcia układu trójfazowego można posłużyć się trzema jednakowymi transformatorami jednofazowymi, w których obydwa uzwojenia jednej fazy nawinięte są na jedną kolumnę. Taki sam efekt, lecz przy mniejszych nakładach inwestycyjnych, prostszej konstrukcji i mniejszej masie urządzenia uzyskuje się budując transformator trójfazowy. Różnica polega jedynie na tym, że transformatory trójfazowe mają sześć uzwojeń (po dwa uzwojenia na każdą fazę) i inny kształt rdzenia. Dlatego autotransformatory stosuje się w elektroenergetyce do sprzęgania ze sobą sieci o mało różniących się napięciach lub wtedy, gdy ich koszty wraz z kosztami odpowiednich zabezpieczeń są niższe od kosztów odpowiednich transformatorów zwykłych. W przemyśle wykorzystuje się je do rozruchu niektórych silników. Poza tym znajdują one zastosowanie w laboratoriach, w stacjach prób i do innych specjalnych celów. Na pokrywie kadzi znajdują się również izolatory służące do wyprowadzenia na zewnątrz obudowy transformatora końców uzwojeń.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Pomoc serwisowa falowników »

    Najwłaściwszym postępowaniem, jeśli chodzi o zakres automatyzacji produkcji masowej, jest skierowanie głównej energii instytutów specjalnych, fabryk elementów i zakładów budowy obrabiarek na konstruowanie i produkcję elementów, zespołów oraz budowę u siebie tylko takich urządzeń, w których wprowadza się jakieś nowe zasady rozwiązań. Zapotrzebowania mniejszych zakładów powinny być pokrywane przez przemysł obrabiarkowy w ścisłej współpracy z zakładami zamawiającymi. Duże zakłady powinny bieżące potrzeby pokrywać we własnym zakresie, opierając się na znormalizowanych elementach.
    Dostateczne zaopatrzenie rynku w jednostki obróbkowe, aparaturę po-miarową itd. jest koniecznym warunkiem, aby automatyzacja mogła się rozwijać. Natomiast środki automatyzacji produkcji małoseryjnej muszą być budowane przez zakłady wyspecjalizowane, przy korzystaniu w wysokim stopniu z kooperacji w zakresie elementów składowych. Bardzo duże znaczenie ma tu normalizacja elementów, a podstawowe — ich jakość.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Serwis falowniki LG »

    Tempo wprowadzania automatyzacji zależy przede wszystkim od trzech czynników:
    1) możliwości zakładów produkujących elementy automatyki,
    2) poziomu kwalifikacji pracowników technicznych wszystkich szczebli,
    3) środków finansowych, którymi kraj dysponuje na inwestycje.
    Opracowywanie urządzeń zautomatyzowanych wymaga rozwiązania wielu problemów naukowych, konstruowania i wykonywania znacznej ilości precyzyjnej aparatury, w wielu przypadkach wypracowania nowych materiałów, jak np. na styki, które mają wytrzymywać setki tysięcy włączeń itd. Dla zorientowania w zakresie potrzebnych prac można np. podać, że przy projektowaniu linii automatycznej do produkcji łożysk tocznych w ZSRR należało wykonać 293 rodzaje maszyn i urządzeń w 610 egzemplarzach. W większości były to jednostki dotychczas nie produkowane.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki VLT »

    Należy liczyć się jednak z tym, że wiele rozwiązań automatycznych przechodził dotychczas okres próby i że obecnie zacznie się masowe wprowadzanie ich do praktyki. Jaskrawym przykładem mogą być elektroniczne maszyny matematyczne. Na wielką skalę wystąpi zwalnianie urzędników biurowych, pracowników o zasadniczo niskich kwalifikacjach, zastępowanych przez maszyny matematyczne, które przejmą większość prac zrutynizowanych.
    Przenoszenie pracowników zwalnianych do innych prac nie jest sprawą prostą. Nawet jeśli odbywa się w tym samym przedsiębiorstwie, to z reguły wymaga przekwalifikowania, w znacznej liczbie przypadków nabycia kwalifikacji w ogóle. Znacznie częściej wymaga zmiany zakładu, często może wymagać zmiany miejsca zamieszkania, co wiąże się ze sprawami odejścia ze znanego środowiska itd. Jest to łatwiejsze jeśli chodzi o ludzi młodych, trudne w stosunku do starszych, z których wielu nie będzie już w stanie nabyć nowych kwalifikacji.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Dobór napędów elektrycznych »

    W laboratoryjnych układach pomiarowych, w których wymagana jest regulacja napięcia stosuje się transformatory specjalne niewielkiej mocy zwane laboratoryjnymi autotransformatorami regulacyjnymi. Autotransformatory te mają rdzeń wykonany w postaci pierścienia, na którym nawinięte jest izolowane uzwojenie. Do zewnętrznej, nie izolowanej części uzwojenia przylega szczotka połączona z zaciskiem strony wtórnej autotransformatora. Szczotka ta może być przesuwana po obwodzie autotransformatora, regulacyjny dzięki czemu uzyskuje się możliwość nastawiania napięcia strony wtórnej od zera do wartości napięcia znamionowego strony pierwotnej. Tego typu autotransformatory buduje się na napięcia znamionowe strony pierwotnej 250 V.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Silnik prądu stałego »

    Przekładniki prądowe będące transformatorami jednofazowymi są przeznaczone do rozszerzania zakresu przyrządów mierzących prąd, moc, energię lub przyrządów stosowanych w układach sterowniczych i zabezpieczających. Tak więc do obwodu wtórnego przekładnika prądowego jest przyłączony obwód prądowy przyrządu reagującego na zmianę prądu. Wobec bardzo małej impedancji tych przyrządów normalnym stanem pracy przekładnika prądowego jest stan zwarcia. Przekładnia tych przekładników jest więc w przybliżeniu równa ilorazowi prądów strony pierwotnej i wtórnej. Praca przekładnika prądowego przy rozwartym (nie obciążonym) obwodzie wtórnym jest niedopuszczalna, gdyż występuje wtedy intensywne grzanie się rdzenia przekładnika, a napięcie na rozwartych zaciskach wtórnych znacznie wzrasta. Napięcie to może stwarzać niebezpieczeństwo dla ludzi stykających się z przekładnikiem.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Serwis falowników Lenze »

    Zjawisko oddziaływania sił na przewód z prądem umieszczony w polu magnetycznym (zwanym dalej polem zewnętrznym) wytworzonym przez magnes trwały lub przez elektromagnes łatwo zrozumieć rozpatrując obraz pola magnetycznego powstałego w wyniku nałożenia się pola zewnętrznego i pola wytworzonego wokół przewodu przez prąd w nim płynący. Nad przewodem zwroty linii obu pól magnetycznych są zgodne, a więc wektory indukcji magnetycznej pola wypadkowego będą sumą wektorów indukcji obu pól składowych. Poniżej przewodu zwroty linii obu pól magnetycznych są przeciwne. Wektory indukcji magnetycznej tych pól będą się odejmowały.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Serwis Lenze »

    Moc chwilowa oddawana przez źródło trójfazowe jest równa sumie mocy chwilowych oddawanych przez poszczególne fazy źródła. Również moc chwilowa pobierana przez odbiorniki układu trójfazowego jest sumą mocy chwilowych pobieranych przez elementy odbiorcze odbiorników trójfazowych lub odbiorniki jednofazowe przyłączone do poszczególnych faz.
    Transformatory to urządzenia elektryczne, w których energia elektryczna prądu przemiennego jednego napięcia (U1) jest transformowana na energię elektryczną innego napięcia (U2). Transformatory stosuje się zarówno do przetwarzania energii prądu jednofazowego, jak i trójfazowego. Stąd też rozróżnia się transformatory jednofazowe i trójfazowe. Z kolei transformatory trójfazowe i jednofazowe można podzielić na dwie zasadnicze grupy: transformatory energetyczne i transformatory specjalne.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »