Przekładnie kątowe ślimakowe

Przekładnie kątowe ślimakowe Rozwój elektroniki zapoczątkowało wynalezienie w pierwszych latach XX w. próżniowej lampy elektronowej. Lampy tego typu zostały od razu wykorzystane w urządzeniach telekomunikacyjnych, a więc w urządzeniach radiowych i teletechnicznych. Okazało się bowiem, że właściwości prostownicze i wzmacniające lamp elektronowych umożliwiają znaczne rozszerzenie zasięgu działania urządzeń telekomunikacyjnych oraz polepszenie jakości i szybkości porozumiewania się na odległość.
Układy elektroniczne znalazły zastosowanie w przemyśle przede wszystkim w:
— urządzeniach do samoczynnego sterowania i regulacji różnych procesów lub urządzeń przemysłowych (np. sterowanie elektroniczne maszynami do obróbki metali, sterowanie procesami technologicznymi z wykorzystaniem maszyn cyfrowych);
— urządzeniach do pomiaru różnych wielkości fizycznych, zarówno elektrycznych jak i nieelektrycznych;
— urządzeniach do badania materiałów (zwłaszcza metali) nie powodującego ich zniszczenia.

Szczegóły strony www.reduktory.com:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.reduktory.com:

Przekładnie kątowe ślimakowe

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 83 Odwiedziny msnbot 1 Odwiedziny googlebot 338

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

  • Hydrotech hydraulika siłowa »

    Lubisz robić zakupy ekspresowo i wygodnie koniecznie musisz odwiedzić sklep internetowy z typowymi podzespołami stosowanymi w układach hydrauliki siłowej. Oferujemy przede wszystkim manometry, szeroką gamę zaworów, siłowniki hydrauliczne oraz silniki. Sklep jest ciągle w trakcie rozbudowy i dokładamy starań by uzupełniać dostępny w nim asortyment o kolejne podzespoły. Ostatnio pojawiły się zawory do pługów oraz urządzenia do kompleksowej diagnostyki układów hydraulicznych.

    Data dodania: 14 03 2014 · szczegóły wpisu »
  • Wiązarki, owijarki »

    Firma Signode od przeszło 100 lat projektuje a także wytwarza kompleksowe systemy owijania m. in. owijarki czy wiązarki. Urządzenia jak również machiny do niezawodnego, ekonomicznego spajania przy pomocy taśm oraz foliowania wszystkiego typu produktów. Nasz wybór obejmuje artykuły eksploatacyjne, przybory ręczne, pneumatyczne i akumulatorowe, wiązarki stolikowe oraz machiny stacjonarne wespół z całościową usługą serwisową, gwarancyjną i pogwarancyjną. Dbamy o wysoką jakość jak również innowacyjność własnych produktów i usług.

    Od 1913 roku przedsiębiorstwo SIGNODE planuje a także modyfikuje wielozadaniowe systemy owijania. Oddział serwisu świadczy usługi w obszarze: doradztwa, identyfikacji jak również dostawy części wymienialnych, napraw gwarancyjnych jak również pogwarancyjnych, rekapitulacji na podstawie odrębnych układów serwisowych. Wiedza i różnorodna oferta artykułów i usług umożliwiają nam zaoferować kompetentną pomoc w rozstrzyganiu przeciwności z aspektu pakowania Państwa produkcji, dobrać adekwatne sprzęty lub maszyny gwarantując dostawę materiałów eksploatacyjnych jak również całościową usługę serwisową.

    Data dodania: 20 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Sprzedaż falowników »

    Aby możliwe było wykorzystanie energii elektrycznej, czyli przetwarzanie jej na energię mechaniczną, cieplną lub promienistą, konieczne jest stworzenie obwodu elektrycznego składającego się co najmniej z trzech podstawowych elementów:
    — źródła — wytwarzającego różnicę potencjałów, czyli napięcie wymuszające przepływ prądu w obwodzie;
    — odbiornika przetwarzającego energię elektryczną na inne rodzaje energii wykorzystywanej przez człowieka;
    — przewodów tworzących drogę, po której płynie prąd przenoszący
    energię elektryczną ze źródła do odbiornika. Niezbędnym warunkiem przepływu prądu jest stworzenie mu drogi zamkniętej (tworzącej obwód zamknięty). Tak więc połączenie między źródłem a odbiornikiem powinno być wykonane dwoma przewodami, którymi prąd płynie ze źródła do odbiornika i z powrotem.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Sklep falowniki Lenze »

    Do przetwarzania napięcia układu trójfazowego można posłużyć się trzema jednakowymi transformatorami jednofazowymi, w których obydwa uzwojenia jednej fazy nawinięte są na jedną kolumnę. Taki sam efekt, lecz przy mniejszych nakładach inwestycyjnych, prostszej konstrukcji i mniejszej masie urządzenia uzyskuje się budując transformator trójfazowy. Różnica polega jedynie na tym, że transformatory trójfazowe mają sześć uzwojeń (po dwa uzwojenia na każdą fazę) i inny kształt rdzenia. Dlatego autotransformatory stosuje się w elektroenergetyce do sprzęgania ze sobą sieci o mało różniących się napięciach lub wtedy, gdy ich koszty wraz z kosztami odpowiednich zabezpieczeń są niższe od kosztów odpowiednich transformatorów zwykłych. W przemyśle wykorzystuje się je do rozruchu niektórych silników. Poza tym znajdują one zastosowanie w laboratoriach, w stacjach prób i do innych specjalnych celów. Na pokrywie kadzi znajdują się również izolatory służące do wyprowadzenia na zewnątrz obudowy transformatora końców uzwojeń.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Silnik prądu stałego »

    Przekładniki prądowe będące transformatorami jednofazowymi są przeznaczone do rozszerzania zakresu przyrządów mierzących prąd, moc, energię lub przyrządów stosowanych w układach sterowniczych i zabezpieczających. Tak więc do obwodu wtórnego przekładnika prądowego jest przyłączony obwód prądowy przyrządu reagującego na zmianę prądu. Wobec bardzo małej impedancji tych przyrządów normalnym stanem pracy przekładnika prądowego jest stan zwarcia. Przekładnia tych przekładników jest więc w przybliżeniu równa ilorazowi prądów strony pierwotnej i wtórnej. Praca przekładnika prądowego przy rozwartym (nie obciążonym) obwodzie wtórnym jest niedopuszczalna, gdyż występuje wtedy intensywne grzanie się rdzenia przekładnika, a napięcie na rozwartych zaciskach wtórnych znacznie wzrasta. Napięcie to może stwarzać niebezpieczeństwo dla ludzi stykających się z przekładnikiem.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Motoreduktory motovario »

    Do głównych zalet silników indukcyjnych klatkowych można zaliczyć:
    — prostą konstrukcję (najprostszą spośród wszystkich rodzajów maszyn elektrycznych), a co zatem idzie niezawodne działanie i niski koszt produkcji oraz eksploatacji;
    — niewielką zmienność prędkości obrotowej przy zmianach obciążenia w dużym zakresie,
    — dużą przeciążalność;
    — prosty i łatwy do automatyzacji rozruch.
    Wadami silników klatkowych są:
    — duży prąd rozruchowy;
    — mały współczynnik mocy i mała sprawność przy małym obciążeniu;
    — duży wpływ wahań napięcia na moment obrotowy silnika;
    — trudna regulacja prędkości obrotowej.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »