Przekładnie kątowe ślimakowe

Przekładnie kątowe ślimakowe Rozwój elektroniki zapoczątkowało wynalezienie w pierwszych latach XX w. próżniowej lampy elektronowej. Lampy tego typu zostały od razu wykorzystane w urządzeniach telekomunikacyjnych, a więc w urządzeniach radiowych i teletechnicznych. Okazało się bowiem, że właściwości prostownicze i wzmacniające lamp elektronowych umożliwiają znaczne rozszerzenie zasięgu działania urządzeń telekomunikacyjnych oraz polepszenie jakości i szybkości porozumiewania się na odległość.
Układy elektroniczne znalazły zastosowanie w przemyśle przede wszystkim w:
— urządzeniach do samoczynnego sterowania i regulacji różnych procesów lub urządzeń przemysłowych (np. sterowanie elektroniczne maszynami do obróbki metali, sterowanie procesami technologicznymi z wykorzystaniem maszyn cyfrowych);
— urządzeniach do pomiaru różnych wielkości fizycznych, zarówno elektrycznych jak i nieelektrycznych;
— urządzeniach do badania materiałów (zwłaszcza metali) nie powodującego ich zniszczenia.

Szczegóły strony www.reduktory.com:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.reduktory.com:

Przekładnie kątowe ślimakowe

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 83 Odwiedziny msnbot 1 Odwiedziny googlebot 338

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

  • Tramp - koniowozy »

    Biznes TRAMP trudni się produkcją nadwozi do samochodów ciężarowych. Posiadamy bardzo rozległą i rozbudowaną ofertę. Proponujemy auta do przewozu koni, tzw. koniowozy. Koniowóz to zabudowa ciężarowa ze szczególnym, fachowym wykorzystaniem. Produkujemy także platformy załadowcze oraz żurawie samochodowe. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalnej kadrze nasze realizacje sprostają wręcz najbardziej wymagającym oczekiwaniom. Na szczególny wygodę i dopracowanie zasługują koniowozy, gdzie duży nacisk kładziemy na komfort i bezpieczeństwo transportu. Namawiamy do zaznajomienia się z naszą propozycją. Oferujemy też naprawy naczep. Nasza grupa sprawnie i szybko pomoże wyeliminować awarię. Wykonujemy naprawy naczep, chłodni, kontenerów, skrzyń również powypadkowe. Serdecznie polecamy nasze usługi i zachęcamy do skorzystania z naszego doświadczenia.

    Data dodania: 16 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Dobór falowników »

    Równocześnie, dla zmniejszenia strat spowodowanych postojami, występuje obecnie bardzo wyraźna tendencja dzielenia długich linii na odcinki krótsze i grupowania między nimi zapasów międzyoperacyjnych, a ewentualnie dublowania stanowisk roboczych w miejscach szczególnie narażonych na przerwy w pracy.
    Jednym z najważniejszych zagadnień związanych z projektowaniem, uruchamianiem i eksploatacją linii automatycznych jest zagadnienie dotyczące narzędzi; uzyskane wyniki zależą od konstrukcji narzędzi, parametrów obróbki oraz od charakterystyki obrabianych półwyrobów.
    Przy stosowaniu głowic i oprawek wielonarzędziowych należy zwracać uwagę na łatwy dostęp do narzędzi przy ich wymianie. Optymalne parametry można obliczyć stosując maszyny matematyczne.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Serwis falowniki LG »

    Tempo wprowadzania automatyzacji zależy przede wszystkim od trzech czynników:
    1) możliwości zakładów produkujących elementy automatyki,
    2) poziomu kwalifikacji pracowników technicznych wszystkich szczebli,
    3) środków finansowych, którymi kraj dysponuje na inwestycje.
    Opracowywanie urządzeń zautomatyzowanych wymaga rozwiązania wielu problemów naukowych, konstruowania i wykonywania znacznej ilości precyzyjnej aparatury, w wielu przypadkach wypracowania nowych materiałów, jak np. na styki, które mają wytrzymywać setki tysięcy włączeń itd. Dla zorientowania w zakresie potrzebnych prac można np. podać, że przy projektowaniu linii automatycznej do produkcji łożysk tocznych w ZSRR należało wykonać 293 rodzaje maszyn i urządzeń w 610 egzemplarzach. W większości były to jednostki dotychczas nie produkowane.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Vacon 10 »

    Automatyzacja takich gałęzi gospodarki, jak przemysł chemiczny, spożywczy, metalurgiczny, była na ogół opracowywana przez przedsiębiorstwa zewnętrzne, natomiast przemysł maszynowy z reguły rozpoczynał prace nad automatyzacją produkcji masowej własnymi siłami zakładu, pragnącego ją przeprowadzić. W USA Zakłady Forda, we Francji — Renaulta, w Anglii — Austina, same opracowywały obrabiarki dla linii automatycznych. Przemysł obrabiarkowy włączał się dopiero stopniowo, przy czym we Francji i Anglii produkcja jednostek obróbkowych utrzymała się w ręku rozbudowanych oddziałów fabryk motoryzacyjnych, które rozpoczęły tę produkcję dla własnych potrzeb. Odmiennie ale też nieco później przebiegała sytuacja w RFN gdzie silny przemysł obrabiarkowy przejął całkowicie inicjatywę. W ZSRR planowe prace rozpoczął instytut naukowo-badawczy obrabiarek ENIMS, pod jego kierunkiem pracuje przemysł obrabiarkowy, jednak część rozwiązań specjalnych powstaje w zakładach automatyzujących produkcję.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki L200 »

    Drugim czynnikiem są właściwe kwalifikacje pracowników i odpowiednio szybki dopływ nowych. Automatyzacja zwalnia pracowników, którzy dzisiaj obsługują maszyny. Znacznie mniej ludzi będzie potrzebnych do obsługi maszyn, znacznie więcej niż dzisiaj do ich konstruowania, produkowania i konserwacji. Konstrukcje urządzeń automatycznych są znacznie trudniejsze do opanowania. W urządzeniach czysto mechanicznych wystarczy spostrzegawczość i tzw. „smykałka" aby zrozumieć ich działanie, w elektrycznych, a zwłaszcza elektronowych, konieczna jest już dobra znajomość zasad, stąd nowoczesne rozwiązanie znacznie podwyższa wymagania stawiane personelowi użytkującemu te maszyny. Wiele urządzeń będzie wymagało od personelu nadzorującego ich pracę posiadania wiadomości odpowiadających dzisiejszemu technikowi, a niekiedy i inżynierowi.
    Bez spełnienia tego warunku nawet urządzenia zainstalowane nie będą mogły pracować. Przestoje i awarie mogą doprowadzić do tego, że wielkość produkcji zakładów po automatyzacji obniży się.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki VLT »

    Należy liczyć się jednak z tym, że wiele rozwiązań automatycznych przechodził dotychczas okres próby i że obecnie zacznie się masowe wprowadzanie ich do praktyki. Jaskrawym przykładem mogą być elektroniczne maszyny matematyczne. Na wielką skalę wystąpi zwalnianie urzędników biurowych, pracowników o zasadniczo niskich kwalifikacjach, zastępowanych przez maszyny matematyczne, które przejmą większość prac zrutynizowanych.
    Przenoszenie pracowników zwalnianych do innych prac nie jest sprawą prostą. Nawet jeśli odbywa się w tym samym przedsiębiorstwie, to z reguły wymaga przekwalifikowania, w znacznej liczbie przypadków nabycia kwalifikacji w ogóle. Znacznie częściej wymaga zmiany zakładu, często może wymagać zmiany miejsca zamieszkania, co wiąże się ze sprawami odejścia ze znanego środowiska itd. Jest to łatwiejsze jeśli chodzi o ludzi młodych, trudne w stosunku do starszych, z których wielu nie będzie już w stanie nabyć nowych kwalifikacji.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »