Optidrive ODV-2

Optidrive ODV-2 Maszyny elektryczne — podobnie jak wszystkie urządzenia elektryczne:
— powinny być eksploatowane zgodnie z instrukcją wytwórcy oraz starannie konserwowane. Konserwację i wszelkie remonty maszyn elektrycznych mogą wykonywać jedynie osoby odpowiednio przeszkolone i upoważnione. Osoby obsługujące maszyny powinny ograniczyć się do załączania i wyłączania maszyn oraz powinny: bacznie obserwować pracę tych urządzeń i zgłaszać do odpowiednich służb wszelkie zauważone uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy maszyny. Do najczęściej występujących nie-prawidłowości pracy tych maszyn należą:
— widoczne drgania wału napędowego i stuki w maszynie;
— nadmierne grzanie się maszyny;
— iskrzenie w obwodach elektrycznych maszyny (np. iskrzenie przy zaciskach przyłączowych lub na komutatorze);
— brak osłon części wirujących i części znajdujących się pod napięciem.

Szczegóły strony www.invertek.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.invertek.pl:

Optidrive ODV-2

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 86 Odwiedziny googlebot 184 Odwiedziny alexa 4

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

  • Serwis falowniki LG »

    Tempo wprowadzania automatyzacji zależy przede wszystkim od trzech czynników:
    1) możliwości zakładów produkujących elementy automatyki,
    2) poziomu kwalifikacji pracowników technicznych wszystkich szczebli,
    3) środków finansowych, którymi kraj dysponuje na inwestycje.
    Opracowywanie urządzeń zautomatyzowanych wymaga rozwiązania wielu problemów naukowych, konstruowania i wykonywania znacznej ilości precyzyjnej aparatury, w wielu przypadkach wypracowania nowych materiałów, jak np. na styki, które mają wytrzymywać setki tysięcy włączeń itd. Dla zorientowania w zakresie potrzebnych prac można np. podać, że przy projektowaniu linii automatycznej do produkcji łożysk tocznych w ZSRR należało wykonać 293 rodzaje maszyn i urządzeń w 610 egzemplarzach. W większości były to jednostki dotychczas nie produkowane.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Vacon 10 »

    Automatyzacja takich gałęzi gospodarki, jak przemysł chemiczny, spożywczy, metalurgiczny, była na ogół opracowywana przez przedsiębiorstwa zewnętrzne, natomiast przemysł maszynowy z reguły rozpoczynał prace nad automatyzacją produkcji masowej własnymi siłami zakładu, pragnącego ją przeprowadzić. W USA Zakłady Forda, we Francji — Renaulta, w Anglii — Austina, same opracowywały obrabiarki dla linii automatycznych. Przemysł obrabiarkowy włączał się dopiero stopniowo, przy czym we Francji i Anglii produkcja jednostek obróbkowych utrzymała się w ręku rozbudowanych oddziałów fabryk motoryzacyjnych, które rozpoczęły tę produkcję dla własnych potrzeb. Odmiennie ale też nieco później przebiegała sytuacja w RFN gdzie silny przemysł obrabiarkowy przejął całkowicie inicjatywę. W ZSRR planowe prace rozpoczął instytut naukowo-badawczy obrabiarek ENIMS, pod jego kierunkiem pracuje przemysł obrabiarkowy, jednak część rozwiązań specjalnych powstaje w zakładach automatyzujących produkcję.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Pomoc serwisowa falowników »

    Najwłaściwszym postępowaniem, jeśli chodzi o zakres automatyzacji produkcji masowej, jest skierowanie głównej energii instytutów specjalnych, fabryk elementów i zakładów budowy obrabiarek na konstruowanie i produkcję elementów, zespołów oraz budowę u siebie tylko takich urządzeń, w których wprowadza się jakieś nowe zasady rozwiązań. Zapotrzebowania mniejszych zakładów powinny być pokrywane przez przemysł obrabiarkowy w ścisłej współpracy z zakładami zamawiającymi. Duże zakłady powinny bieżące potrzeby pokrywać we własnym zakresie, opierając się na znormalizowanych elementach.
    Dostateczne zaopatrzenie rynku w jednostki obróbkowe, aparaturę po-miarową itd. jest koniecznym warunkiem, aby automatyzacja mogła się rozwijać. Natomiast środki automatyzacji produkcji małoseryjnej muszą być budowane przez zakłady wyspecjalizowane, przy korzystaniu w wysokim stopniu z kooperacji w zakresie elementów składowych. Bardzo duże znaczenie ma tu normalizacja elementów, a podstawowe — ich jakość.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki L200 »

    Drugim czynnikiem są właściwe kwalifikacje pracowników i odpowiednio szybki dopływ nowych. Automatyzacja zwalnia pracowników, którzy dzisiaj obsługują maszyny. Znacznie mniej ludzi będzie potrzebnych do obsługi maszyn, znacznie więcej niż dzisiaj do ich konstruowania, produkowania i konserwacji. Konstrukcje urządzeń automatycznych są znacznie trudniejsze do opanowania. W urządzeniach czysto mechanicznych wystarczy spostrzegawczość i tzw. „smykałka" aby zrozumieć ich działanie, w elektrycznych, a zwłaszcza elektronowych, konieczna jest już dobra znajomość zasad, stąd nowoczesne rozwiązanie znacznie podwyższa wymagania stawiane personelowi użytkującemu te maszyny. Wiele urządzeń będzie wymagało od personelu nadzorującego ich pracę posiadania wiadomości odpowiadających dzisiejszemu technikowi, a niekiedy i inżynierowi.
    Bez spełnienia tego warunku nawet urządzenia zainstalowane nie będą mogły pracować. Przestoje i awarie mogą doprowadzić do tego, że wielkość produkcji zakładów po automatyzacji obniży się.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Sprzedaż falowników »

    Aby możliwe było wykorzystanie energii elektrycznej, czyli przetwarzanie jej na energię mechaniczną, cieplną lub promienistą, konieczne jest stworzenie obwodu elektrycznego składającego się co najmniej z trzech podstawowych elementów:
    — źródła — wytwarzającego różnicę potencjałów, czyli napięcie wymuszające przepływ prądu w obwodzie;
    — odbiornika przetwarzającego energię elektryczną na inne rodzaje energii wykorzystywanej przez człowieka;
    — przewodów tworzących drogę, po której płynie prąd przenoszący
    energię elektryczną ze źródła do odbiornika. Niezbędnym warunkiem przepływu prądu jest stworzenie mu drogi zamkniętej (tworzącej obwód zamknięty). Tak więc połączenie między źródłem a odbiornikiem powinno być wykonane dwoma przewodami, którymi prąd płynie ze źródła do odbiornika i z powrotem.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Przekładnie kątowe ślimakowe »

    Rozwój elektroniki zapoczątkowało wynalezienie w pierwszych latach XX w. próżniowej lampy elektronowej. Lampy tego typu zostały od razu wykorzystane w urządzeniach telekomunikacyjnych, a więc w urządzeniach radiowych i teletechnicznych. Okazało się bowiem, że właściwości prostownicze i wzmacniające lamp elektronowych umożliwiają znaczne rozszerzenie zasięgu działania urządzeń telekomunikacyjnych oraz polepszenie jakości i szybkości porozumiewania się na odległość.
    Układy elektroniczne znalazły zastosowanie w przemyśle przede wszystkim w:
    — urządzeniach do samoczynnego sterowania i regulacji różnych procesów lub urządzeń przemysłowych (np. sterowanie elektroniczne maszynami do obróbki metali, sterowanie procesami technologicznymi z wykorzystaniem maszyn cyfrowych);
    — urządzeniach do pomiaru różnych wielkości fizycznych, zarówno elektrycznych jak i nieelektrycznych;
    — urządzeniach do badania materiałów (zwłaszcza metali) nie powodującego ich zniszczenia.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »