Motoreduktory motovario

Motoreduktory motovario Do głównych zalet silników indukcyjnych klatkowych można zaliczyć:
— prostą konstrukcję (najprostszą spośród wszystkich rodzajów maszyn elektrycznych), a co zatem idzie niezawodne działanie i niski koszt produkcji oraz eksploatacji;
— niewielką zmienność prędkości obrotowej przy zmianach obciążenia w dużym zakresie,
— dużą przeciążalność;
— prosty i łatwy do automatyzacji rozruch.
Wadami silników klatkowych są:
— duży prąd rozruchowy;
— mały współczynnik mocy i mała sprawność przy małym obciążeniu;
— duży wpływ wahań napięcia na moment obrotowy silnika;
— trudna regulacja prędkości obrotowej.

Szczegóły strony www.motoreduktory.com:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.motoreduktory.com:

Motoreduktory motovario

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 80 Odwiedziny googlebot 440 Odwiedziny alexa 13

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

  • Dobór falowników »

    Równocześnie, dla zmniejszenia strat spowodowanych postojami, występuje obecnie bardzo wyraźna tendencja dzielenia długich linii na odcinki krótsze i grupowania między nimi zapasów międzyoperacyjnych, a ewentualnie dublowania stanowisk roboczych w miejscach szczególnie narażonych na przerwy w pracy.
    Jednym z najważniejszych zagadnień związanych z projektowaniem, uruchamianiem i eksploatacją linii automatycznych jest zagadnienie dotyczące narzędzi; uzyskane wyniki zależą od konstrukcji narzędzi, parametrów obróbki oraz od charakterystyki obrabianych półwyrobów.
    Przy stosowaniu głowic i oprawek wielonarzędziowych należy zwracać uwagę na łatwy dostęp do narzędzi przy ich wymianie. Optymalne parametry można obliczyć stosując maszyny matematyczne.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Przekładnie kątowe ślimakowe »

    Rozwój elektroniki zapoczątkowało wynalezienie w pierwszych latach XX w. próżniowej lampy elektronowej. Lampy tego typu zostały od razu wykorzystane w urządzeniach telekomunikacyjnych, a więc w urządzeniach radiowych i teletechnicznych. Okazało się bowiem, że właściwości prostownicze i wzmacniające lamp elektronowych umożliwiają znaczne rozszerzenie zasięgu działania urządzeń telekomunikacyjnych oraz polepszenie jakości i szybkości porozumiewania się na odległość.
    Układy elektroniczne znalazły zastosowanie w przemyśle przede wszystkim w:
    — urządzeniach do samoczynnego sterowania i regulacji różnych procesów lub urządzeń przemysłowych (np. sterowanie elektroniczne maszynami do obróbki metali, sterowanie procesami technologicznymi z wykorzystaniem maszyn cyfrowych);
    — urządzeniach do pomiaru różnych wielkości fizycznych, zarówno elektrycznych jak i nieelektrycznych;
    — urządzeniach do badania materiałów (zwłaszcza metali) nie powodującego ich zniszczenia.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Reduktory ślimakowe »

    Układy scalone wykonuje się często na podłożu półprzewodnikowym. Drogą dyfuzji domieszek na podłożu takim można uzyskać obszary typu n oraz typu p tworzące elementy półprzewodnikowe, tzn. tranzystory, diody itp. Wzajemne odizolowanie tak utworzonych elementów półprzewodnikowych uzyskuje się między innymi za pomocą spolaryzowania w kierunku zaporowym złącz p-n stanowiących diody półprzewodnikowe. Diody spolaryzowane w kierunku zaporowym mają bardzo dużą rezystancję, więc dobrze izolują. Układy scalone odznaczają się małymi wymiarami, a brak połączeń lutowanych, zwarta i niewrażliwa na wstrząsy konstrukcja tych układów powoduje, że charakteryzują się one dużą niezawodnością.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Karuzela końska »

    W lampach oscyloskopowych elektrony emitowane przez katodę K przechodzą przez otwór w specjalnie ukształtowanej siatce S (zwanej cylindrem Wehnelta), która otrzymuje ujemne napięcie względem katody. Siatka S odpycha elektrony i skupia je w kierunku osi lampy. Otrzymana w ten sposób wiązka elektronów po opuszczeniu cylindra Wehnelta ma tendencję do rozbiegania się w różnych kierunkach.
    Aby temu zapobiec lampy oscyloskopowe wyposaża się w dalsze dwie elektrody A1 i A2 zasilane różnymi napięciami dodatnimi. Elektrody te tworzą tzw. soczewkę elektrostatyczną. Promień elektronowy (wiązka) przechodzi następnie między dwoma parami płytek odchylających P. W zależności od chwilowej wartości napięcia zasilającego płytki promień elektronowy zostaje odchylony w poziomie i pionie. Odchylony odpowiednio do przebiegu napięć zasilających płytki P promień pada na ekran pokryty luminoforem, tj. substancją świecącą pod wpływem bombardowania elektronów. Tak więc gdy na płytki P przykłada się np. napięcie sinusoidalnie zmienne w czasie.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Optidrive ODV-2 »

    Maszyny elektryczne — podobnie jak wszystkie urządzenia elektryczne:
    — powinny być eksploatowane zgodnie z instrukcją wytwórcy oraz starannie konserwowane. Konserwację i wszelkie remonty maszyn elektrycznych mogą wykonywać jedynie osoby odpowiednio przeszkolone i upoważnione. Osoby obsługujące maszyny powinny ograniczyć się do załączania i wyłączania maszyn oraz powinny: bacznie obserwować pracę tych urządzeń i zgłaszać do odpowiednich służb wszelkie zauważone uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy maszyny. Do najczęściej występujących nie-prawidłowości pracy tych maszyn należą:
    — widoczne drgania wału napędowego i stuki w maszynie;
    — nadmierne grzanie się maszyny;
    — iskrzenie w obwodach elektrycznych maszyny (np. iskrzenie przy zaciskach przyłączowych lub na komutatorze);
    — brak osłon części wirujących i części znajdujących się pod napięciem.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • FalownikiSklep LG, EURA, SANYU - Blog »

    Strona internetowa www. falownikisklep. pl to blog sklepu z falownikami EURA, LG, SIEMENS czy LENZE. Witryna zawiera wiele ciekawych i pomocnych informacji oraz wskazówek dotyczących montażu przemienników częstotliwości, które można wykorzystać w życiu codziennym oraz kalkulator oszczędności pozwalający na maksymalną obniżkę kosztów eksploatacji falowników. Co więcej zapewnia możliwość dyskutowania na forum i komentowania artykułów. Blog jest częścią sklepu internetowego www. sklepfalowniki. pl oferującego szeroki zakres asortymentu i dodatków do przemienników częstotliwości.

    Data dodania: 28 03 2015 · szczegóły wpisu »