Dystrybutor LG

Dystrybutor LG Prąd płynący w uzwojeniu pierwotnym jest sumą geometryczną prądu jałowego oraz prądu wywołanego obciążeniem strony wtórnej. Ponieważ przy całkowitym obciążeniu transformatora prąd stanowi niewielki ułamek prądu. Wraz ze wzrostem prądów wzrastają straty mocy w uzwojeniach transformatora. Aby nie były one zbyt duże, wytwórca podaje dla każdego transformatora największe dopuszczalne obciążenie w jednostkach mocy, czyli moc znamionową (moc pozorną). Inaczej mówiąc, moc znamionowa transformatora to moc pozorna, na którą transformator został zbudowany i oznaczony. Dla transformatora jednofazowego jest ona równa iloczynowi znamionowego napięcia pierwotnego oraz prądu znamionowego, największego prądu, jaki może płynąć przez uzwojenie pierwotne w stanie obciążenia.

Szczegóły strony www.lg.falowniki.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.lg.falowniki.pl:

Dystrybutor LG

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 82 Odwiedziny msnbot 1 Odwiedziny googlebot 91 Odwiedziny alexa 7

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

  • Filtracja powietrza »

    Jeżeli potrzebujesz wysokiej jakości sprzętu z zakresu pneumatyki to bardzo dobrze trafiłeś. Nasza firma działa na rynku już od ponad 20 lat co gwarantuje fakt, że sprzedajemy bardzo wysokiej jakości produkty. Z zakres naszej oferty wchodzi sprzedaż między innymi takich produktów jak kompresor śrubowy, kompresor tłokowy i kilka więcej. W mojej spisie produktów mamy też kompresory firmy FIAC srl. Zajmujemy się nie tylko sprzedażą tego rodzaju, niemniej jednak także poradą przy wyborze odpowiednich rozwiązań. Jeżeli chcesz zakupić takie rozwiązanie jak sprężarka śrubowa to z pewnością u nas to znajdziesz. Mamy wieloletnie wiedzę praktyczną i jesteśmy pewni, że sprzedawany przez naszą firmę sprzęt jest najwyższej jakości. Zdecydowana większość ze sprzedawanych przez nas rozwiązań znajdziesz tylko i wyłącznie u nas. Posiadamy wyjątkowe produkty w równie wysokiej klasy.

    Data dodania: 14 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falownik do regulacji »

    Równocześnie należy zapewnić miejsca pracy obywatelom młodych roczników wkraczających w życie. Koszt jednego miejsca pracy w przemyśle wynosi przy obecnej przeciętnej technice ok. 16 tys. dolarów (rok 1954 — 11 tys., rok 1945 — 6 tys. ). Koszt jednego miejsca pracy przy obecnie technicznie możliwej automatyzacji wynosi ok. 100 tys. dol. Przy dużym przyroście naturalnym środki jakie pozostaną na automatyzację mogą być bardzo skromne. Równocześnie należy sobie zdawać sprawę z tego, że jeśli się nie będzie automatyzowało produkcji, wydajność będzie wzrastała powoli, a więc i poziom życia nie będzie mógł być wysoki.
    Niezbędne jest zatem bardzo rozważne planowanie automatyzacji, tak aby posiadane środki szły na optymalne rozwiązania, nie dając się porwać modzie czy efekciarstwu. Wprowadzone automatyczne urządzenia powinny być w pełni wykorzystywane.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki VLT »

    Należy liczyć się jednak z tym, że wiele rozwiązań automatycznych przechodził dotychczas okres próby i że obecnie zacznie się masowe wprowadzanie ich do praktyki. Jaskrawym przykładem mogą być elektroniczne maszyny matematyczne. Na wielką skalę wystąpi zwalnianie urzędników biurowych, pracowników o zasadniczo niskich kwalifikacjach, zastępowanych przez maszyny matematyczne, które przejmą większość prac zrutynizowanych.
    Przenoszenie pracowników zwalnianych do innych prac nie jest sprawą prostą. Nawet jeśli odbywa się w tym samym przedsiębiorstwie, to z reguły wymaga przekwalifikowania, w znacznej liczbie przypadków nabycia kwalifikacji w ogóle. Znacznie częściej wymaga zmiany zakładu, często może wymagać zmiany miejsca zamieszkania, co wiąże się ze sprawami odejścia ze znanego środowiska itd. Jest to łatwiejsze jeśli chodzi o ludzi młodych, trudne w stosunku do starszych, z których wielu nie będzie już w stanie nabyć nowych kwalifikacji.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Przekładnie ślimakowe »

    Oprócz awaryjnych stanów zwarcia, w praktyce występują również zwarcia transformatorów, które są wykonywane celowo. Mają one na celu wyznaczenie na drodze pomiarowej impedancji transformatora, strat mocy itp. Aby nie zniszczyć transformatora na skutek przepływu przez jego uzwojenia zbyt dużych prądów, zwarcia pomiarowe wykonuje się zasilając uzwojenie pierwotne napięciem obniżonym w stosunku do napięcia znamionowego tak, aby w uzwojeniu pierwotnym i wtórnym płynęły prądy znamionowe. Napięcie takie nazywa się napięciem zwarcia transformatora. Znając wartość napięcia zwarcia i prądu znamionowego uzwojenia pierwotnego transformatora można obliczyć jego impedancję zwarciową (jaką posiadałby on w czasie rzeczywistego zwarcia). Na tabliczkach oznaczeniowych (znamionowych) transformatorów i na ich kartach katalogowych napięcie zwarcia podaje się zazwyczaj w procentach napięcia znamionowego uzwojenia pierwotnego. Dla transformatorów mniejszej mocy wynosi ono kilka procent, a dla transformatorów większej mocy — kilkanaście procent.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Sklep falowniki Lenze »

    Do przetwarzania napięcia układu trójfazowego można posłużyć się trzema jednakowymi transformatorami jednofazowymi, w których obydwa uzwojenia jednej fazy nawinięte są na jedną kolumnę. Taki sam efekt, lecz przy mniejszych nakładach inwestycyjnych, prostszej konstrukcji i mniejszej masie urządzenia uzyskuje się budując transformator trójfazowy. Różnica polega jedynie na tym, że transformatory trójfazowe mają sześć uzwojeń (po dwa uzwojenia na każdą fazę) i inny kształt rdzenia. Dlatego autotransformatory stosuje się w elektroenergetyce do sprzęgania ze sobą sieci o mało różniących się napięciach lub wtedy, gdy ich koszty wraz z kosztami odpowiednich zabezpieczeń są niższe od kosztów odpowiednich transformatorów zwykłych. W przemyśle wykorzystuje się je do rozruchu niektórych silników. Poza tym znajdują one zastosowanie w laboratoriach, w stacjach prób i do innych specjalnych celów. Na pokrywie kadzi znajdują się również izolatory służące do wyprowadzenia na zewnątrz obudowy transformatora końców uzwojeń.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Optidrive ODV-2 »

    Maszyny elektryczne — podobnie jak wszystkie urządzenia elektryczne:
    — powinny być eksploatowane zgodnie z instrukcją wytwórcy oraz starannie konserwowane. Konserwację i wszelkie remonty maszyn elektrycznych mogą wykonywać jedynie osoby odpowiednio przeszkolone i upoważnione. Osoby obsługujące maszyny powinny ograniczyć się do załączania i wyłączania maszyn oraz powinny: bacznie obserwować pracę tych urządzeń i zgłaszać do odpowiednich służb wszelkie zauważone uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy maszyny. Do najczęściej występujących nie-prawidłowości pracy tych maszyn należą:
    — widoczne drgania wału napędowego i stuki w maszynie;
    — nadmierne grzanie się maszyny;
    — iskrzenie w obwodach elektrycznych maszyny (np. iskrzenie przy zaciskach przyłączowych lub na komutatorze);
    — brak osłon części wirujących i części znajdujących się pod napięciem.

    Data dodania: 18 02 2015 · szczegóły wpisu »